Solární MPPT regulátor 12/24 V, Tracer 30A, vstup 150V (TR-3215BN)

Maximální výkon (W) 780
Hmotnost (kg) 2,3
Max. výstupní proud (A) 20
Výška (mm) 281
Šířka (mm) 160
Hloubka (mm) 60
Jmenovité napětí (V) 12, 24
Max. vstupní napětí (V) 150
Technologie MPPT
3 677,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Profesionální MPPT regulátor slouží pro kontrolu toku energie ze solárního panelu nebo napájecího zdroje do baterií a spotřebiče. Pracuje se systémy na 12 V nebo 24 V a proudy do 40 A. Maximální výstupní proud je 20A.
Tento model nabízí oproti 4210RN vyšší vstupní napětí 150V a hardwarovou síťovou kartu. Ta zajistí kvalitnější a rychlejší komunikaci. Novinkou je také kvalitní hliníkový kryt s žebrováním zajišťující dostatečné chlazení.

Modely BN vyžadují pro možnost plné konfigurace displej MT50.

Pracovní napětí lze nastavit na externím displeji dle typu použité baterie tak, aby byla nastavena správná ochrana baterií proti podbití a přebití viz. originální manuál.

Regulátor lze použít i s LiFeYPO4 bateriemi.

Hlavní výhodou je použití nejmodernější technologie MPPT (Maximum Power Point Tracking), díky které dochází ke zvýšení účinnosti celého systému. Inovační MPPT technologie zabezpečuje maximální využití energie dodávané z FV panelu tak, že volí odběr v pracovním bodě s maximálním dodávaným výkonem. Tento bod je nepřetržitě sledován a udržován. Tím jsou kompenzovány všechny vlivy, které se jinak při nabíjení z FV panelů podílejí na snížení účinnosti FV systému např. změna teploty, různé intenzity osvětlení apod.

Vlastnosti:

- Podpora LiFePO4 a LiFeYPO4 baterií
- Automatické rozpoznání 12/24 V systému
- Inovovaná MPPT technologie pro optimalizaci použití solárního sytému
- Automatické rozpoznání DEN/NOC
- Časovač 1-15 hodin pro aplikaci veřejného osvětlení osvětlení.
- Podpora více typů baterií
- Funkce teplotní kompenzace a správných nabíjecích a vybíjecích parametrů
- Elektronická ochrana: přebití, podbití, přetížení a zkratu
- RJ45 rozhraní pro připojení externího displeje REG-MT50 pro nastavení/monitorování provozu v reálném čase

 

 

POZNÁMKA: V případě použití LiFePO4 baterií, doporučujeme kontrolovat stav napětí během nabíjení a vybíjení pomocí nezávislého zařízení - BMS

 

Jak vybrat správný regulátor


Volba regululátoru, kromě možnosti přímého zapojení zátěže a požadavku na integrovaný vs. externí displej s ovládáním závisí především na technologii regulace, pracovním napětí a maximálním pracovním proudu.

Technologie regulace:

MPPT - tato technologie zajištuje pomocí metody "maximum power point tracker" optimalizaci výstupního napětí (U) a proudu (I) z panelu tak, aby celkový výkon (P) byl co nejvyšší.

PWM - jednodušší metoda dělá to, že napětí (U) na panelu, ať už je jakékoli "ořízne" na požadované (pracovní) a pracuje s touto hodnotou. To v praxi znamená, že čím vyšší rozdíl napětí je mezi vstupem z panel a pracovním, tím méne efektivné metoda je. Výhodou těchto regulátoru je nižší cena a pasivní spotřeba blízká nule.

Pracovní napětí

je definováno připojenou baterií k regulátoru (pozn. regulátory nemohou pracovat bez připojené baterie. Připojení panelů k regulátoru je možné pozuze tehdy, je-li připojena baterie, v opačném pčípadě hrozní nevratné poškození regulátoru), pokud tedy máte požadavek, aby solární systém byl 48V, použijte takový regulátor, který toto pracovní napětí podporuje. Standardně regulátory fungují v režimech 12V, 24V a některé také 36V a 48V.

Maximální pracovní proud (Imax)

je maximální vstupní i vástupní proud se kterým dokáže regulátor pracovat, při překročení Imax jak na vstupu nebo výstupu hrozí nevratné poškození regulátoru. To s jakým maximálním proudem zvolit regulátor zjistíte jednoduchým výpočtem

P(W) = U(V) x I(A)

P ( výkon panelu ) = U ( napětí, v tomto případě baterie ) x I ( proud do baterie )

Praktický příklad :

Mám-li panel o výkonu 100Wp*, a chci nabíjet 12 voltovou baterii

Jak silný musím vybrat regulátor ?

100Wp/12V = x (A)

x = 8,33A

to jest budu vybírat regulátor s max. pracovním proudem nejméně 10A.

 

*Wp je označení pro Watt peak - maximální výkon panelu při okolních podmínkách definovanách světlem o výkonu 1000W/m^2 a teplotou 25°C, pro účely výpočtu maximálního proudu uvažujte tuto veličinu jako výkon (P) s jednotkou watt(W)

65 ks

Ke stažení

Tracer BN serie CZ

Ke stažení (0)