Solární panel Mono 60 Wp flexibilní (MPPT 18V)

60 Wp flexibilní (MPPT 18V)

2 700,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Vysoce účinný lehký a ohebný monokrystalický solární panel GWL s výkonem 60 Wp, při plném oslunění vhodný pro aplikace s trvalým příkonem do 20 W. Vhodný pro malé ostrovní systémy, přístupové body apod.
Tenkovrstvý monokrystalický solární panel s nejvyšší účinností v plném slunečním světle. Tento panel dokáže i při částečně zatažené obloze dodávat výkon cca 20 W a i při zcela zamračeném deštivém dni stále dodává cca 10% svého nominálního výkonu. V případě, že je panel zcela ve stínu, lze počítat se zhruba 5% nominálního výkonu.

Velkou výhodou panelu je jeho schopnost se přizpůsobit se podkladu a to ho jednoznačně předurčuje k instalaci na karavany, lodě a jiné plochy, na které se standardní solární panely nevejdou. Panel je velmi lehký a jistě oceníte otvory pro jednoduché připevnění. Při instalaci také oceníte kompatní rozměry panelu, díky kterým se montáž stává úplnou hračkou.

Panel je vhodný pro provoz na nominálním napětí 12V. Pro maximalizaci výkonu panel doporučujeme používat s MPPT solárním regulátorem a 12V LiFePO4 bateriovým packem viz. související produkty, díky kterým se celý systém stane prakticky bezúdržbový s životností až 20 let.

Pro zvýšení celkového výkonu lze zapojovat více panelů seriově nebo paralelně a optimálního výkonu dosahují se sklony 45 až 90 stupňů.

Součástí panelu je i připojovací box s kabely a konektory MC4. Délka kabelů je 90cm.

Související dokumenty

Návod k obsluze
(cz-manual-GWLSunny-XX.pdf)
Flexible Panel Manual
(GWL-FlexPanel-Manual.pdf)
Specification Datasheet
(GWL-Sunny-60M-F_DataSheet.pdf)
Návod k obsluze
(cz-manual-GWLSunny-XX.pdf)

 

Specifikace

Hmotnost (kg) 0.93
Konektor MC4
Jmenovitý výkon (Wp) 60
Napětí v bodě max. výkonu (V) 17,6
Proud v bodě max. výkonu (A) 3,41
Napětí na prázdno (V) 20,8
Zkratový proud (A) 3,65
Účinnost solárního panelu (%) 19,2
Výška (mm) 733
Šířka (mm) 535
Hloubka (mm) 3
Jmenovité napětí (V) 12
Počet buněk 64
92 ks