Balancování, diagnostika a údržba lithiových článků a paků

Balancování

Měření kapacity

Údržba

Opravy

Měření

Počet

údržba a měření akumulátorů, jednotlivých baterií a článků elektrických vozidel a výměna opotřebovaných a poškozených částí. Měření a balancování článků akumulátorů.

 

Ceník servisních prací

Diagnostika 700,- Kč
Test kapacity baterie 600,- Kč
Práce technika (každá započatá hodina)* 600,- Kč

*Náhradní díly nejsou součástí ceny

Ceny jsou uvedeny vč. 21% DPH.
Ceny nezahrnují náklady na dopravu zpět zákazníkovi.

 

Podrobný popis servisních prací:

Diagnostika:
Otevření baterie, proměření každého jednotlivého článku baterie, kontrola funkčnosti BMS* modulu, kontrola kabeláže, odhalení závady, následná konzultace se zákazníkem ohledně ceny opravy.

Test kapacity baterie:
Otestujeme vaši baterii na profesionálním zařízení, které zaznamenává stav baterie během vybíjení a nabíjení. Baterii je pro tento test nutné přinést plně nabitou. Po dokončení testu dostanete výsledek zobrazující stav a reálnou kapacitu baterie.

Práce technika:
Zahrnuje např. výměnu kabelů, pojistky, odrazového sklíčka, BMS* modulu atd.

*co je BMS?
Články baterií jsou náchylné na poškození vlivem hlubokého vybití, nebo naopak přebití. V bateriích je tedy umístěn inteligentní obvod řízený mikroprocesorem. Tento obvod dokáže baterii při nepoužívání uspat a tak ji chrání před rychlým vybíjením. Baterii také chrání při nestandardních situacích, kdy baterii v případě kritické situace odpojí od nabíječky či trakčních kontaktů. Modul důkladně pečuje o každý článek zvlášť. Vadný BMS modul většinou poznáme tak, že v baterii detekujeme rozbalancované články, je tedy nutné tento modul vyměnit a články znovu vybalancovat.