Solární MPPT regulátor 12/24 V Epsolar 3210AN vstup 100V

Maximální výkon (W) 720
Hmotnost (kg) 1,2
Max. výstupní proud (A) 30
2 300,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Uživatelsky přívětivý MPPT regulátor slouží pro kontrolu toku energie ze solárního panelu nebo napájecího zdroje do baterií a spotřebiče. Pracuje se systémy na 12 V nebo 24 V a proudy do 20 A. Maximální vtupní napětí je 100V. Tento model je vybaven displejem pro přímý monitoring stavu baterie, dodávaného výkonu ze solárních panelů a odebíraného proudu do spotřebiče.

Modely AN lze plně konfigurovat přímo na regulátoru pro nastavení pracovní napětí tak, aby byla nastavena správná ochrana baterií proti podbití a přebití viz. originální manuál.

Regulátor lze použít i s LiFeYPO4 bateriemi - přímá podpora

Hlavní výhodou je použití nejmodernější technologie MPPT (Maximum Power Point Tracking), díky které dochází ke zvýšení účinnosti celého systému. Inovační MPPT technologie zabezpečuje maximální využití energie dodávané z FV panelu tak, že volí odběr v pracovním bodě s maximálním dodávaným výkonem. Tento bod je nepřetržitě sledován a udržován. Tím jsou kompenzovány všechny vlivy, které se jinak při nabíjení z FV panelů podílejí na snížení účinnosti FV systému např. změna teploty, různé intenzity osvětlení apod.

 

Související dokumenty

Popis MODBUS protokolu
(MODBUS-Protocol-v25.pdf)
Datasheet (CZ)
(Datasheet-Tracer-AN.pdf)

Specifikace

Maximální výkon (W) 720
Hmotnost (kg) 1,2
Max. výstupní proud (A) 30
Výška (mm) 228
Šířka (mm) 164
Hloubka (mm) 55
Jmenovité napětí (V) 12/24
Max. vstupní napětí (V) 100
Technologie MPPT

Jak vybrat správný regulátor


Volba regululátoru, kromě možnosti přímého zapojení zátěže a požadavku na integrovaný vs. externí displej s ovládáním závisí především na technologii regulace, pracovním napětí a maximálním pracovním proudu.

Technologie regulace:

MPPT - tato technologie zajištuje pomocí metody "maximum power point tracker" optimalizaci výstupního napětí (U) a proudu (I) z panelu tak, aby celkový výkon (P) byl co nejvyšší.

PWM - jednodušší metoda dělá to, že napětí (U) na panelu, ať už je jakékoli "ořízne" na požadované (pracovní) a pracuje s touto hodnotou. To v praxi znamená, že čím vyšší rozdíl napětí je mezi vstupem z panel a pracovním, tím méne efektivné metoda je. Výhodou těchto regulátoru je nižší cena a pasivní spotřeba blízká nule.

Pracovní napětí

je definováno připojenou baterií k regulátoru (pozn. regulátory nemohou pracovat bez připojené baterie. Připojení panelů k regulátoru je možné pozuze tehdy, je-li připojena baterie, v opačném pčípadě hrozní nevratné poškození regulátoru), pokud tedy máte požadavek, aby solární systém byl 48V, použijte takový regulátor, který toto pracovní napětí podporuje. Standardně regulátory fungují v režimech 12V, 24V a některé také 36V a 48V.

Maximální pracovní proud (Imax)

je maximální vstupní i vástupní proud se kterým dokáže regulátor pracovat, při překročení Imax jak na vstupu nebo výstupu hrozí nevratné poškození regulátoru. To s jakým maximálním proudem zvolit regulátor zjistíte jednoduchým výpočtem

P(W) = U(V) x I(A)

P ( výkon panelu ) = U ( napětí, v tomto případě baterie ) x I ( proud do baterie )

Praktický příklad :

Mám-li panel o výkonu 100Wp*, a chci nabíjet 12 voltovou baterii

Jak silný musím vybrat regulátor ?

100Wp/12V = x (A)

x = 8,33A

to jest budu vybírat regulátor s max. pracovním proudem nejméně 10A.

 

*Wp je označení pro Watt peak - maximální výkon panelu při okolních podmínkách definovanách světlem o výkonu 1000W/m^2 a teplotou 25°C, pro účely výpočtu maximálního proudu uvažujte tuto veličinu jako výkon (P) s jednotkou watt(W)

266 ks