Solární PWM regulátor 12/24 V, 10 A, vstup 30V/50V (LS1024E)

Maximální výkon (W) 240
Hmotnost (kg) 0.1
Max. výstupní proud (A) 10
390,00 Kč
S DPH
Počet
Skladem

Levný způsob pro zálohování napájení. Regulátor slouží pro kontrolu toku energie ze solárního panelu nebo napájecího zdroje do baterií a spotřebiče. Pracuje jak s napětím 12 V, tak i 24 V s proudy do 10 A.

Odpojení a připojení baterie regulátor provádí dle charakteristiky olověných baterií.

 

Související dokumenty
Datasheet
(Datasheet-LS-E.pdf)
Návod k obsluze
(cz_manual-regulator.pdf)
Manual EN
(Manual.pdf)

 

Jak vybrat správný regulátor


Volba regululátoru, kromě možnosti přímého zapojení zátěže a požadavku na integrovaný vs. externí displej s ovládáním závisí především na technologii regulace, pracovním napětí a maximálním pracovním proudu.

Technologie regulace:

MPPT - tato technologie zajištuje pomocí metody "maximum power point tracker" optimalizaci výstupního napětí (U) a proudu (I) z panelu tak, aby celkový výkon (P) byl co nejvyšší.

PWM - jednodušší metoda dělá to, že napětí (U) na panelu, ať už je jakékoli "ořízne" na požadované (pracovní) a pracuje s touto hodnotou. To v praxi znamená, že čím vyšší rozdíl napětí je mezi vstupem z panel a pracovním, tím méne efektivné metoda je. Výhodou těchto regulátoru je nižší cena a pasivní spotřeba blízká nule.

Pracovní napětí

je definováno připojenou baterií k regulátoru (pozn. regulátory nemohou pracovat bez připojené baterie. Připojení panelů k regulátoru je možné pozuze tehdy, je-li připojena baterie, v opačném pčípadě hrozní nevratné poškození regulátoru), pokud tedy máte požadavek, aby solární systém byl 48V, použijte takový regulátor, který toto pracovní napětí podporuje. Standardně regulátory fungují v režimech 12V, 24V a některé také 36V a 48V.

Maximální pracovní proud (Imax)

je maximální vstupní i vástupní proud se kterým dokáže regulátor pracovat, při překročení Imax jak na vstupu nebo výstupu hrozí nevratné poškození regulátoru. To s jakým maximálním proudem zvolit regulátor zjistíte jednoduchým výpočtem

P(W) = U(V) x I(A)

P ( výkon panelu ) = U ( napětí, v tomto případě baterie ) x I ( proud do baterie )

Praktický příklad :

Mám-li panel o výkonu 100Wp*, a chci nabíjet 12 voltovou baterii

Jak silný musím vybrat regulátor ?

100Wp/12V = x (A)

x = 8,33A

to jest budu vybírat regulátor s max. pracovním proudem nejméně 10A.

 

*Wp je označení pro Watt peak - maximální výkon panelu při okolních podmínkách definovanách světlem o výkonu 1000W/m^2 a teplotou 25°C, pro účely výpočtu maximálního proudu uvažujte tuto veličinu jako výkon (P) s jednotkou watt(W)

 

Specifikace

Maximální výkon (W) 240
Hmotnost (kg) 0.1
Max. výstupní proud (A) 10
Výška (mm) 67
Šířka (mm) 101.2
Hloubka (mm) 21.8
Jmenovité napětí (V) 12, 24
43 ks